top of page

8 būdai kaip sustiprinti ryšį šeimoje karantino metu

Updated: May 1, 2020

Nepaisant to, kad visame pasaulyje viskas verčiasi aukštyn kojomis, būdami namie mes turime nuostabią galimybę išnaudoti šį laiką kuo pozityviau. Tai puiki proga skirti laiko sau ir šeimai, susitvarkyti savo vidų ir išorę. Tėveliams, tai galimybė sukurti dar artimesnį ir tikresnį ryšį su savo atžalomis, įsiklausyti į jų augančią ir besitransformuojančią asmenybę. Tai šansas pastebėti ir iškelti į paviršių užspaustas problemas, kurioms galbūt reikia tik švelnaus ir nuoširdaus jūsų dėmesio, supratimo, meilės ir įsiklausymo.


TAIGI! Norime pasidalinti patarimais bei idėjomis, kaip išnaudoti karantiną kuo kokybiškiau ir pozityviau. Dauguma šių veiklų yra smagios ir naudingos jūsų kūnams bei protams. Mahatma Gandis yra pasakęs „Jei nori pakeisti pasaulį, pradėk nuo savęs“. Sukurkime savo viduje, šeimoje ir namuose šiltą, jaukią atmosferą, kurią karantinui pasibaigus galėsime paskleisti ir visur aplinkui.

1. „Žalioji misija“- už lango saulė išlenda vis dažniau, miškų šlaitai mėlynuoja nuo žibučių, tačiau pakrūmėse mėtosi šiukšles. Parodykite vaikams pavyzdį pasiimdami didelį krepšį ar šiukšlių maišą ir prisidėkite prie šios planetos gerovės surinkdami viską, kas miškui nepriklauso: plastikas, stiklas, nuorūkos ir t.t. Tokia veikla suartina, ji gali būti labai smagi ir, žinoma, stipriai prisidedate prie vaiko sąmoningumo auginimo. Galite šią veiklą paversti žaidimu: kas surinka didesnį krepšį šiukšlių laimi vakare masažą!


2. Kūrybinė veikla namuose: paprašykite, kad vaikai prisimintų viską, ką išmoko stovykloje, tegul jie tampa jūsų mokytojais ir jus pamoko kaip pasigaminti gerų minčių gaudykles, kaip nusipinti apyrankę, kaip iš siūlų, pagaliukų ir kartono sukurti tipį, jeigu turite baltų drabužių ir norite juos paįvairinti, užsiimkite batika! Leiskite vaikams prisiimti atsakomybę mokyti jus, išlaisvinkite savo kūrybinę energiją! Tai bus nuostabi, suartinanti veikla.

3. Laiškų rašymas, atvirukų kūrimas. Šiuo metu artimai ir daug bendrauti tarpusavyje nerekomenduojama. Kartu su vaiku parašykite laišką seneliams, draugams, seniems pažįstamiems. Galite sukurti gražų atviruką pasitelkdami visišką kūrybinę laisvę ir vaizduotę. Taip skatinsite vaiką galvoti apie kitus, ugdysite jo empatiją.


4. Mūsų komandos drąsiai rekomenduojami filmai, kurie ne tik leidžia prastumti laiką, bet ir priverčia susimąstyti, įkvepia: „Captain Fantastic“, „Dangal“, „Jojo Rabbit“, The art of racing in the rain“, „Patch Adams“, „The Pursuit of Happyness“, „Whale rider“, „Hunt for the wilderpeople“.


5. Žaiskite žaidimus: stalo, lauko, improvizuokite, būkite su vaikais. Nieko nėra geriau už smagią veiklą kartu.


6. Darykite kartu mankštą, jogą, medituokite. Leiskite, kad vienas iš jūsų vestų, kiti likę šeimos nariai kopijuoja. Taip leisite vaikui būti dėmesio centre, skatinsite jį būti kūrybingu, prisiminti viską, ką išmoko stovyklos mankštose, kūno kultūros pamokose, užklasinėse veiklose.

7. Kartu šokite ir dainuokite. Yra toks posakis, kad tik laisvas žmogus gali nesivaržydamas šokti ir dainuoti. Tai nuostabi kūrybinės energijos išraiška. Jeigu nedrąsu tiesiog pasileisti muziką ir šokti, arba nežinote kaip tą daryti, pasileiskite per „Youtube“ „Just dance“, bus puiki mankšta ir be galo smagiai praleistas laikas. Dainavimui galite pradėti nuo mėgstamiausių dainų karaokė, „Youtube“ pilnas galimybių ir šioje srityje.


8. Sveiko maisto gamyba- smagu, naudinga, suartina ir be proto skanu! Pradžiai dalinamės mūsų virtuvės šefų Astos ir Viačeslavo ("Healthy Niam") sveikuoliško tinginio receptu:


· 230 g. avižinių dribsnių (greitai paruošiamų)

· 40 g. saulėgrąžų

· 40 g. kokosų drožlių

· 30 g. maltų linų sėmenų

· 160 g. natūralaus žemės riešutų sviesto (be cukraus)

· 100 g. juodojo šokolado

· 100 g. medaus

· 2 v.š. kokoso aliejaus

· 3 lašeliai vanilės ekstrakto

· Vandens šlakelis (jei reikia)


Kaip gaminti?

Pakepinkite saulėgrąžas. Smulkiai sutarkuokite šokoladą. Sumalkite avižinius dribsnius ir viską berkite į dubenį kartu su kokoso drožlėmis, linų sėmenimis, medumi ir žemės riešutų sviestu, taip pat įmaišykite kokosų aliejų ir įlašinkite vanilės. Viską gerai išmaišykite/išminkykite. Įpilkite vandens tiek, kad visa tinginio masė lengvai formuotųsi į rutuliukus arba „dešrelę“. Dėkite į šaldytuvą bent 3 valandoms. Jei formavote “dešrelę“ išėmę supjaustykite riekelėmis. SKANAUS!


Visos šios veiklos yra pozityvios, kas šiuo metu yra ypatingai svarbu- išlaikyti viduje aukštą energijos lygį. Visa tai suartina ir padeda mums geriau pažinti vieni kitus, leidžia apsikeisti nuoširdžiu dėmesiu ir meile, ugdo kantrybę, supratingumą ir atsakomybę. Tegul ši pasaulietinė pauzė tampa visų mūsų stiprybe ir atspirties tašku į stipresnę ir vieningesnę ŠEIMĄ.

Būkime sąmoningi, išjunkime nesibaigiantį neigiamų naujienų pilną ekraną, iškvėpkime visą aplinkoje tvyrančią įtampą ir baimę, būkime pavyzdžiu vaikams ir aplinkiniams. Parodykime savo stiprybę, kuomet iš mūsų to reikalauja visa visata.


Commentaires


bottom of page